Gry językowe #1
Nauka języka staje się o wiele przyjemniejsza jeśli jest urozmaicona. Jeśli uczymy się w grupie można skorzystać z gier i zabaw językowych, które nie tylko rozszerzą bądź utrwalają naszą wiedzę, ale często też umilą czas. Można je swobodnie modyfikować, ułatwiać bądź utrudniać – dostosować do naszego poziomu. Poniżej podaję kilka propozycji, które naprawdę świetnie się sprawdzają.

Zgadywanki: 

Prowadzący grę zapisuje na karteczkach wyrazy. Jeden uczeń próbuje wyjaśnić pozostałym, jaki wyraz ma zapisany na kartce. Można posługiwać się samymi wyrazami lub stworzyć definicję danego słowa. W prosty sposób można utrudnić tą grę, np. na kartonikach umieszczamy słowo kluczowe, a pod nim – kilka wyrazów, które od razu z nim się kojarzą. Są to wyrazy zakazane, których nie można użyć. Zadaniem ucznia jest takie przedstawienie słowa kluczowego, żeby inny uczestnik je odgadł.

Tworzenie nowych wyrazów: 

Na tablicy, bądź na dużej kartce zapisujemy kilka liter, np. IN. Zadaniem uczniów jest utworzenie jak największej liczby wyrazów, które zawierają w sobie te konkretne litery (liter nie można rozdzielać). Dozwolone jest dodawanie liter przed lub po, np. CINema, brINg, INside, sIN, itd.

Gry online: 

W internecie możemy znaleźć mnóstwo gier językowych. Z większości możemy korzystać bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta czy rejestrowania się. Poniżej prezentuję dwie gry utrwalające kolory – w prostszej i ciut trudniejszej wersji.
Tu pojawi się wersja angielska
Wkrótce dalszy ciąg gier językowych, które ja osobiście lubię i z których często korzystam.
A może masz pomysły na inne ciekawe gry? Czekam na twój pomysł!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 good2know , Blogger